Electro Shock Wave Therapy na depresję

Electro Shock Wave Therapy to alternatywna technika terapeutyczna stosowana w leczeniu problemów psychicznych, takich jak lęk i depresja.

Podczas sesji ETS impulsy elektryczne są przekazywane przez nadajnik, który jest przymocowany do elektrod umieszczonych na głowie pacjenta. Celem sesji ETS jest wyeliminowanie niepożądanych myśli i stresu.

Wiadomo, że terapia falami uderzeniowymi jest skuteczna w kontrolowaniu i zmniejszaniu częstotliwości natrętnych myśli. Często częstotliwość niepożądanych myśli może zakłócać normalne funkcjonowanie, prowadząc do negatywnych emocji i zachowań. Częstotliwość niechcianych myśli można zmniejszyć dzięki tej terapii. Ponadto ETS pomaga zmniejszyć strach i lęk, które są przyczyną wielu zaburzeń lękowych i depresyjnych.

Electro Shock Wave Therapy jest bezpieczny do stosowania u ludzi. Chociaż w przeszłości zdarzały się poważne obrażenia, incydenty te są rzadkie i wszystkie osoby, które wykonały ETS w tym samym czasie, były w pełni certyfikowanymi specjalistami medycznymi.

W przeszłości przeprowadzono szereg badań z wykorzystaniem ETS, a wiele z nich stwierdziło, że terapia falą uderzeniową jest bardzo skuteczną metodą leczenia depresji. Terapia ta pomaga również kontrolować lęk i obsesyjne myśli.

Podczas sesji ETS impulsy elektryczne są przekazywane przez nadajnik, który jest przymocowany do elektrod umieszczonych na głowie pacjenta. Terapeuta współpracuje z pacjentem w celu przeprogramowania umysłu w celu wyeliminowania niepożądanych myśli. Inne zalety ETS obejmują fakt, że nie wymaga on używania narkotyków ani żadnych bolesnych procedur.

W ramach terapii falą uderzeniową zachęca się osobę do skupienia się na pozytywnym myśleniu.

Podczas sesji ETS osoba może zacząć odnawiać relacje między świadomymi i podświadomymi umysłami, a także wyzwalać emocje i uczyć się, jak tłumić niechciane myśli. Podczas terapii falami uderzeniowymi terapeuta będzie również zobowiązany do spisania listy wszystkich myśli lub emocji, które osoba mogła doświadczyć w ciągu ostatnich trzydziestu minut. Następnie terapeuta korzysta z tej listy, aby pomóc w leczeniu pacjenta i zachęcić do pozytywnych myśli i zachowania.

Oprócz ETS istnieją inne metody stosowane w terapii falami uderzeniowymi. Te metody to:

Katodowa lub anodowa: Elektrolity są nakładane na jeden obszar mózgu (zwykle płat czołowy) w celu stymulacji tego obszaru. Zwykle odbywa się to za pomocą elektroencefalogramu wspomaganego komputerowo (EEG).

Katodowy ETS jest najczęściej stosowany w leczeniu zespołu deficytu uwagi (ADD). Stymulacja kory przedczołowej (w przypadku ADD) pozwala pacjentowi skupić się na rozwiązywaniu problemów i skupieniu się na życiu codziennym, a nie na myśleniu o nich.

Emotional Freedom Technique (EFT): EFT jest ręcznym, elektronicznym urządzeniem służącym do nauczenia kogoś, jak stworzyć połączenie między równowagą (lub blokadą) a impulsem elektrycznym. Ta metoda jest czasami nazywana „mocą pola” i służy do blokowania niepożądanych emocji i skupiania się na pozytywnych myślach.

Ten typ ETS jest stosowany jako sposób leczenia depresji. Lecząc zaburzenia psychiczne, lęki i fobie, ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że terapia i leki mogą również pomóc osobie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *