Jak mogę uzyskać antykoncepcję?

Dla tych młodszych dziewczyn konieczność wybrania się do ginekologa i poproszenia go o antykoncepcję – bywa krępująca. Niby wiemy, że nie jest to powód do wstydu – a raczej oznaka odpowiedzialności – ale w dalszym ciągu czujemy się dziwnie. To właśnie dlatego coraz większą popularnością cieszy się antykoncepcja online. Tutaj nie musimy spotykać się z lekarzem w gabinecie i przez to zwyczajnie mniej się denerwujemy. Rozmowa przez telefon lub za pośrednictwem komputera to jednak nie to samo, co siedzenie naprzeciwko siebie.

Jest to także bardzo dobra opcja dla osób, które nie mówią po polsku – jeżeli potrzebny im ginekolog recepta online zostanie wystawiona na podstawie wywiadu w języku angielskim lub rosyjskim. To naprawdę bardzo komfortowe, bo mnóstwo lekarzy w przychodniach wcale nie mówi w żadnym języku obcym i takie osoby mają potem problem z tym, aby skutecznie zabezpieczać się przed ciążą. Komuś może się przecież zgubić opakowanie tabletek na wakacjach w Polsce i wtedy będą mieć kłopot.

E-recepta – prywatność i szybkość takiego rozwiązania

Jeżeli potrzebna Ci antykoncepcja recepta online może zapewnić Ci przede wszystkim prywatność – po odbyciu wizyty stacjonarnej lub online, otrzymujesz kod na telefon i potem możesz sobie wykupić tabletki w aptece. Nawet jeżeli ktoś spojrzałby na naszego SMS-a to i tak nie domyśli się on, co dokładnie nam przepisano – to na pewno komfortowe, jeżeli wstydzimy się przed rodzicami czy dziadkami. Pamiętajmy, że przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych oznacza, że podchodzimy do współżycia odpowiedzialnie – w końcu są one o wiele bardziej skuteczne niż prezerwatywy.

A jak zostanie Ci już wystawiona e recepta tabletki antykoncepcyjne, staraj się przyjmować bardzo regularnie – tylko wtedy będziesz mieć pewność, iż są one skuteczne. Już kilka godzin opóźnienia może spowodować większe zagrożenie zajścia w ciążę.

Weź pod uwagę różne metody antykoncepcji

Pamiętaj, że nie każda kobieta może stosować tabletki antykoncepcyjne. Na wizycie online także musisz powiedzieć lekarzowi o tym, że w Twoje rodzinie zdarzały się przypadki zakrzepicy. Nie ukrywaj takich informacji, bo może się to dla Ciebie bardzo źle skończyć. Czasami po prostu musimy wybrać sobie inną metodę zabezpieczania się przed ciążą – mogą być to prezerwatywy, śledzenie dni naszego cyklu. Na pewno nie warto ryzykować, że coś nam się stanie – przecież zdrowie jest najważniejsze. E-recepty są na pewno wygodne, ale tylko wtedy, gdy w ten sposób są nam przepisywane bezpieczne dla nas produkty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *