Krótki przegląd chirurgii ortopedycznej

Chirurgia ortopedyczna jest ważną częścią branży medycznej i opieki zdrowotnej.

Ten rodzaj operacji dotyczy zaburzeń, które wpływają na tkanki miękkie i stawy w ciele. Zapewniając ulgę takim osobom, pozwala im odzyskać kontrolę nad swoim codziennym życiem. Operacje ortopedyczne można wykonywać na różne sposoby.

Jedną z opcji chirurgii ortopedycznej jest połączenie kości kręgosłupa. Fuzja to procedura polegająca na usunięciu pierwotnych kości, a następnie przymocowaniu ich do pozostałej kości. Połączenie może przynieść ulgę osobom z zaburzeniami dysku, porażeniem lub innymi stanami, które wpływają na kręgosłup.

Ten rodzaj procedury polega na wymianie uszkodzonego złącza. Kość lub chrząstka zostanie wstawiona do stawu, a następnie zastąpiona nową. Tę procedurę można wykonać przy użyciu metali lub roztworu soli fizjologicznej.

Procedurę można również zastosować w leczeniu zwichnięcia stawu. Podobnie jak w przypadku innych rodzajów wymiany stawu, mały staw jest usuwany, a następnie dotknięty staw jest zastępowany większym. Tę procedurę można wykonać u osób z zapaleniem stawów lub innymi problemami.

Inną opcją dla tego rodzaju operacji jest wymiana uszkodzonego nerwu rdzeniowego. Ta procedura będzie obejmować usunięcie uszkodzonego nerwu, a następnie ponowne przymocowanie go do kręgosłupa. Może być stosowany w leczeniu osób z problemami nerwowymi.

Osoby, które odczuwają znaczny ból pleców lub nóg, mogą skorzystać z operacji w celu złagodzenia bólu. Istnieje wiele metod leczenia tego schorzenia. Niektóre z tych procedur nazywane są chiropraktyką, która obejmuje fizykoterapię, manipulację i inne rodzaje leczenia.

Dekompresja brzucha i radioterapia to inne opcje, które można zastosować.

Radioterapia polega na zastosowaniu promieniowania o niskim poziomie do zabijania komórek rakowych, które mogą być obecne w organizmie. Dekompresję brzuszną można zastosować w celu zmniejszenia nacisku na narząd powodujący ból.

Procedurę zwaną dekompresją ujścia klatki piersiowej można zastosować w celu złagodzenia bólu w dolnej części pleców. Odbywa się to, gdy pojawia się ból w dolnej części pleców. Chirurg usuwa niewielką ilość dotkniętego obszaru.

Fuzję kręgosłupa można wykonać w celu leczenia osób ze złamaniami kręgosłupa. Ta procedura obejmuje pobranie dwóch oddzielnych kręgów i połączenie ich ze sobą. Ta procedura może być pomocna dla osób, które utraciły jeden lub więcej kręgów.

Oprócz tych opcji leczenia kręgosłupa i chirurgii dysku, lista chorób, które można leczyć chirurgią ortopedyczną, stale rośnie. Wymienione tutaj zaburzenia to tylko niewielka próbka wielu stanów, które można rozwiązać za pomocą tej procedury. Tak jak w przypadku wszystkich procedur, ważne jest, aby omówić z lekarzem potencjalne skutki uboczne każdej opcji leczenia.

Przed podjęciem decyzji, która procedura chirurgiczna jest dla Ciebie odpowiednia, powinieneś porozmawiać z lekarzem o swojej konkretnej sytuacji. Twój lekarz omówi ciężkość twojego stanu i omówi Twoją gotowość do przestrzegania zalecanego protokołu leczenia. On lub ona dokona również przeglądu twojej obecnej historii medycznej i omówi, w jaki sposób planujesz dbać o siebie po operacji.

Operacja ortopedyczna może być bardzo bezpieczną procedurą, ale istnieją pewne procedury, których należy unikać. W przypadku wymiany stawu kolanowego lub biodrowego pacjenci muszą unikać ćwiczeń fizycznych, które mogą powodować nadmierny nacisk na staw. Bez względu na stan, im wcześniej można uzyskać leczenie, tym lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *