Potrzebujesz pomocy w wyborze dentysty? Rozważ te wskazówki

Ważne jest, aby zrobić pierwsze wrażenie.

Zwycięski uśmiech to jeden ze sposobów na zapewnienie pierwszego wrażenia. W tym artykule znajdziesz porady dotyczące higieny jamy ustnej. Jeśli czujesz, że możesz nie być w stanie poradzić sobie z zabiegiem dentystycznym, porozmawiaj ze swoim dentystą o tym, jak możesz zasygnalizować tymczasowe przerwanie leczenia. Być może uda Ci się uzgodnić specjalny sygnał ręczny. Prawdopodobnie nie będziesz musiał z niego korzystać, ale powinno to pomóc wiedzieć, że możesz. Po każdym posiłku myj zęby. Możesz zmniejszyć uszkodzenie płytki nazębnej, szczotkując w ciągu pół godziny po jedzeniu. Ta inteligentna praktyka pomoże ci w zapobieganiu przyszłym bólom zębów. Ważne jest, aby zachować prawidłowy tryb czyszczenia szczoteczki do zębów. Opłucz go po zakończeniu szczotkowania i poczekaj, aż wyschnie. Umieść go w uchwycie, aby był bezpieczny. Unikaj przechowywania szczoteczki do zębów w pojemniku, aby nie rozwijać bakterii. Często wymieniaj szczoteczkę do zębów.

Możesz uniknąć problemów, jeśli regularnie wybierasz się do dentysty.

Będziesz odczuwał mniejszy niepokój, jeśli będziesz czuł się swobodniej w pobliżu swojego dentysty. Będzie to szczególnie pomocne, jeśli kiedykolwiek będziesz musiał wykonać poważną procedurę.

Wizyta u dentysty rodzinnego może być zastraszającym doświadczeniem dla małych dzieci. Pomóż im zobaczyć, jak robi dentysta i jak pomaga ludziom, aby uspokoić przyjaciela. Twoje dziecko poczuje się znacznie wygodniej u dentysty, jeśli wybierzesz taki, który ma przyjazną dla dzieci poczekalnię i salę egzaminacyjną.

Przyjmowanie suplementów z fluorem może wzmocnić zęby. Fluorek może pomóc wzmocnić zęby i uchronić je przed zabrudzeniem. Żółte plamy pojawiają się na zębach z powodu zbyt dużej ilości fluoru. Jeśli tak się stanie, przerwij stosowanie i spróbuj usunąć większość źródeł fluoru z codziennego życia.

Porozmawiaj ze swoim dentystą przed rozpoczęciem jakiegokolwiek trybu wybielania. Niektóre produkty są zbyt mocne i mogą uszkodzić zęby. Niektóre są bezpieczne; jednak trudno odróżnić bezpieczne i niebezpieczne produkty. Twój dentysta powinien być w stanie pomóc Ci wybrać idealny produkt. Upewnij się, że szczotkujesz język, który jest szczotkowany. Ludzie często zaniedbują szczotkowanie języków, ale bardzo ważne jest, aby utrzymać go w czystości. Twój język jest domem dla wielu bakterii. Na rynku dostępnych jest wiele różnych produktów, które mogą skutecznie wybielić zabarwione zęby. Sprawdź działy opieki dentystycznej swojego sklepu w różnych sklepach. Znajdź metodę, która Ci się podoba, abyś mógł dalej z niej korzystać. Każdy produkt ma inne kierunki, więc przeczytaj je uważnie, aby uzyskać optymalne wyniki. Ważne jest, aby każdego dnia wykonywać właściwą pielęgnację jamy ustnej. Szczotkuj dwa razy dziennie – rano, a następnie przed snem. Podczas spania śliny w ustach wyschnie, bakterie walczące ze śliną wysychają.

Należy regularnie myć i nitkować zęby.

Dlatego ważne jest, aby za każdym razem szczotkować i myć po użyciu nici antybakteryjnych. Nie bierz bólu lekko. Ból może chwilę potrwać, może oznaczać infekcję, którą należy natychmiast wyleczyć. Natychmiast skontaktuj się ze swoim dentystą, aby zgłosić problem i niezwłocznie skontaktować się z wizytą; infekcje zębów mogą rozprzestrzeniać się do mózgu, jeśli odczuwasz ból zęba.

Kup paczkę nici dentystycznych, które pomogą Ci użyć lub zapamiętać. To tylko patyk nici dentystycznej. Łatwo jest zabrać je ze sobą, wystarczy wyciągnąć jedno i zacząć nitkować. Niektórym łatwiej jest pamiętać o stosowaniu tych produktów do tradycyjnych nici dentystycznych. Ta wskazówka jest również świetna dla dzieci, które mogą mieć problemy z używaniem zwykłej nici dentystycznej.

Ogranicz ilość spożywanego cukru, aby zapobiec powstawaniu ubytków. Zmniejszaj także ryzyko ubytków, jedząc więcej cukru. Zachowaj słodycze na wakacje i inne specjalne przysmaki, jeśli chcesz zachować zęby.

Powinieneś starać się wybierać zdrowe przekąski, kiedy tylko możesz, aby nie uszkodzić zębów. Jeśli potrzebujesz przekąsek z cukrem, natychmiast umyj zęby. Jest to dobry sposób na zmniejszenie ryzyka wystąpienia ubytków.

Wymieszaj 3 szklanki wrzącej wody z 1 łyżką soli, trzy łyżki sody oczyszczonej i łyżkę soli w trzech filiżankach wrzącej wody. To stworzy idealne płukanie jamy ustnej.

Twój dentysta może chcieć usunąć zęby mądrości, jeśli powodują ból. Jeśli jeden z twoich zębów mądrości jest zainfekowany, musisz go usunąć.

Jak wspomniano wcześniej w tym artykule, wielki uśmiech jest kluczem do zrobienia solidnego pierwszego wrażenia. Skorzystaj z tej porady, aby uzyskać zdrowsze zęby. Twoje zęby zawsze będą wyglądać najlepiej, a wszyscy, których spotkasz, z pewnością to zauważą.