bezsenność leczenie

Rola chirurgów ortopedów w leczeniu bólu

Chirurdzy ortopedyczni to pracownicy służby zdrowia ze specjalistycznym szkoleniem w zakresie chorób i stanów chorobowych wpływających na organizm ludzki.

Zajmują się urazami kości, więzadeł, stawów, chrząstki i innych tkanek. Leczą problemy z kościami, stawami, ścięgnami i mięśniami i są tymi, którzy projektują i stosują leczenie oraz procedury, które rozwiązują te problemy.

Choroba zwyrodnieniowa stawów jest stanem starzenia, w którym chrząstka w stawach zużywa się, powodując ból i dyskomfort. Jednocześnie dochodzi do normalnego zużycia kości, co prowadzi do zmniejszenia elastyczności i ograniczonego ruchu. Jest to ogólny dyskomfort dla wielu osób cierpiących. Ten przewlekły stan jest często związany z zapaleniem stawów, ale często jest na tyle ciężki, że wymaga operacji.

Ból głowy i migreny mogą być również leczone przez chirurgów ortopedów. Ludzie często cierpią na bóle głowy o każdej porze dnia i nocy. Uczucie zmęczenia i utraty energii, które powodują bóle głowy, często prowadzi do braku snu.

W przypadku źle wyrównanych kości lub złamanych kości urazy kości osoby mogą prowadzić do silnego bólu i uszkodzenia nerwów. Wiele razy zdiagnozowana zostanie osteoporoza, która jest chorobą kości.

Kiedy szyja lub plecy są uszkodzone, odczuwa się ból szyi. W wyniku tego rodzaju urazów może rozwinąć się ból głowy. Jest to przykład choroby zwyrodnieniowej stawów, która jest innym rodzajem bólu stawów.

Niektóre rodzaje raka mogą również prowadzić do bólu. Jeśli osoba cierpi na toczeń, wówczas ból, który cierpi, może wynikać z uszkodzenia nerwów. Przewlekły ból dolnej części pleców, który wydaje się pochodzić znikąd, może być oznaką spondylozy szyjnej, która jest chorobą zwyrodnieniową powodującą ruch kręgosłupa.

Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa może również być częstym problemem. Ludzie cierpiący na zapalenie stawów mogą stwierdzić, że ich ból jest znacznie zmniejszony, jeśli otrzymają zastrzyk zewnątrzoponowy. Jest to zastrzyk kortyzonu pod skórę pleców.

Rak zwiększa także ryzyko bólu i problemów. Przeprowadzono wiele badań dotyczących ryzyka rozwoju osteoporozy w wyniku raka. Może to pomóc wyjaśnić, dlaczego tak wielu pacjentów z rakiem odczuwa silny ból pleców po leczeniu choroby.

Istnieje wiele objawów, które chirurg ortopeda może zobaczyć, patrząc na pacjenta z bólem pleców. Objawy te obejmują drętwienie, mrowienie, chroniczne osłabienie mięśni i niezdolność do odczuwania bólu pleców.

Choroba zwyrodnieniowa stawów może również wpływać na stawy, takie jak biodra, kolana, kostki i nadgarstki. Zapalenie ścięgna i napięcie mięśni mogą również wystąpić w tym stawie. Często, gdy dotyka biodra, kolana lub kostki, pacjenci wymagają operacji, aby rozwiązać problem.

Najczęściej osoby cierpiące na bóle głowy byłyby kierowane do chirurga ortopedycznego. Zbada pacjenta i określi rodzaj problemu. Jeśli pacjent cierpi na bóle krzyża, wówczas ortopeda wykona procedurę znaną jako zastrzyk zewnątrzoponowy w celu złagodzenia bólu.

Istnieje również specjalny zastrzyk, który służy do łagodzenia bólu rwy kulszowej. Inną operacją znaną jako obciążająca procedura chirurgiczna jest usunięcie kości pokrywającej nerw kulszowy i przecięcie nerwu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *