Wskazówki dotyczące dobrego uśmiechu i zdrowych zębów

Czy chcesz uzyskać informacje na temat problemów dentystycznych?

Powinieneś wiedzieć, jak się uśmiechać z białymi zębami. Więc zacznij czytać te wskazówki, aby utrzymać zęby w doskonałym stanie. Kup wysokiej jakości szczoteczkę do zębów i często wymieniaj ją regularnie. Idealna szczoteczka do zębów będzie delikatna dla twoich dziąseł. Staraj się regularnie wymieniać szczoteczkę do zębów, aby zapobiec rozwojowi bakterii. Jeśli masz ponad 50 lat, używaj bezalkoholowych płynów do płukania jamy ustnej. Wybierz płyn do płukania jamy ustnej na bazie fluoru, który nie zawiera alkoholu i fluoru. Używaj płynu do płukania jamy ustnej dwa razy dziennie, aby uzyskać najlepsze wyniki. Ogranicz spożycie kwaśnych potraw i słodkich potraw. Tego rodzaju pokarmy mogą naprawdę uszkodzić zęby. Jeśli jesz, jedz je z posiłkiem i dużą ilością wody. Po zakończeniu jedzenia należy umyć zęby, aby ograniczyć szkody, które mogą zostać wyrządzone. Postaraj się, aby przyzwyczaić się do szczotkowania tak szybko, jak to możliwe. Szczotkowanie w ciągu pół godziny po jedzeniu ograniczy uszkodzenie zębów związane z płytkami nazębnymi. Oznacza to mniej bólów zęba na dłuższą metę.

Powinieneś zobaczyć się z dentystą co 6 miesięcy. Regularne wizyty u dentysty mogą zapobiegać niektórym problemom dentystycznym i szybko leczyć innych. Częste wizyty to świetny sposób, aby upewnić się, że nie masz nagromadzenia płytki nazębnej, próchnicy i gromadzenia się płytki nazębnej.

Regularna opieka może zapobiec poważnym problemom dentystycznym w przyszłości. Będziesz mniej niepokoju, jeśli będziesz czuć się bardziej komfortowo w pobliżu dentysty i go poznać. Ten związek będzie ważny, jeśli kiedykolwiek będziesz musiał wykonać skomplikowaną procedurę.

Na czystość zębów ma wpływ skuteczność szczoteczki do zębów.

Trzymaj szczoteczkę pod kątem w kierunku zębów. Nie szczotkuj zbyt mocno, aby zapobiec podrażnieniom dziąseł. Musisz umyć zęby i język. Twój język jest głównym miejscem jedzenia zarazków i bakterii. Jest to niezdrowe i może również powodować nieświeży oddech. Twój język jest ważny, podobnie jak dziąsła i zęby. Aby zachować go w dobrej kondycji, musisz myć zęby przy pomocy skrobaczki do języka. Te narzędzia pozwolą ci usunąć nadmiar bakterii, które mogą znajdować się na języku. Zawsze możesz użyć swojej szczoteczki do zębów, jeśli nie masz pod ręką skrobaczki.

Nie zmuszaj swojego dziecka do żucia szczoteczek do zębów, których używają.

Higiena jamy ustnej jest czymś, co musisz nadążyć, nawet jeśli nie masz naturalnych zębów. Myj protezy dokładnie tak, jak zęby.

Nie zapomnij dodać płynu do płukania jamy ustnej. Płyn do płukania jamy ustnej może oczyścić obszary, do których Twoja szczoteczka nie może dotrzeć. Spłucz raz dziennie, a następnie ponownie w nocy.

Unikaj palenia papierosów, aby chronić zdrowe zęby na całe życie. Palenie plami zęby i spowoduje odkładanie się kamienia nazębnego i płytki nazębnej. Palenie zwiększy ryzyko zachorowania na raka jamy ustnej i choroby dziąseł. Rzucenie palenia pomoże lepiej utrzymać dziąsła i zęby.

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na wymaganą pracę dentystyczną, zapytaj o plany płatności. Ta opcja sprawia, że ​​opieka dentystyczna nie musisz czekać.

Jeśli twój dentysta powie ci, że potrzebujesz antybiotyków i być może ekstrakcji, zrób to jak najszybciej. Zakażenia w jamie ustnej mogą rozprzestrzeniać się na inne części ciała. Jeśli masz zainfekowany ząb, weź je dokładnie zgodnie z zaleceniami, przestrzegając częstotliwości i czasu trwania terapii.

Ogranicz ilość spożywanej sody. W colach jest kwas. Kwas ten może być bardzo szkodliwy dla zębów. Napij się sody przez słomkę. Możesz również myć po wypiciu i używać wody, aby dokładnie spłukać wodą.

Jedzenie świeżych owoców jest konieczne dla twoich zębów niż suszone owoce. Wiele rodzajów suszonych owoców ma około taką samą ilość cukru porównywalną do cukierków. Może to być sposób na wystawienie zębów na nadmierne działanie, a tego nie można zrobić, jeśli chcesz mieć zdrowe zęby. Zjedz tylko kilka, jeśli nalegasz na ich spożycie. Ten artykuł powinien pomóc Ci dowiedzieć się wiele o pielęgnacji zębów. Nadszedł czas, abyś wziął to, czego się nauczyłeś, i poszedł z tym. Wykorzystanie tego, czego się nauczyłeś, może dać ci przewagę. Kiedy podejmiesz zobowiązanie, będziesz na dobrej drodze do posiadania zdrowych zębów.