Wskazówki, ktróe pomogą Ci kontrolować cukrzycę

 

Cukrzyca nie jest czymś, co można lekceważyć, ponieważ może negatywnie wpływać na każdy układ w twoim ciele, a nawet na śmierć. Poniższy artykuł zawiera szereg porad.

Niskie liczby indeksów glikemicznych są najlepsze dla osób z cukrzycą.

Migdały są pełne białka i nie zakłócają żadnego poziomu cukrzycy! Niesolone migdały są pełne błonnika, białka i innych składników odżywczych, białka i błonnika, które stabilizują poziom cukru we krwi i zapewniają wiele innych korzyści zdrowotnych. Trzymaj pojemnik lub miskę migdałów pod ręką przy kanapie, aby mieć pod ręką poręczną przekąskę, gdy jej potrzebujesz.

Trudno powiedzieć, że twoje dziecko ma cukrzycę, ale musisz pozostać silny i pomóc mu przezwyciężyć. Leczenie cukrzycy może zapewnić dziecku długość życia.

Diabetycy muszą zachować ostrożność podczas wybierania się na pedicure. Diabetycy często cierpią na ciężkie infekcje stóp i powinni zachować szczególną ostrożność, aby zapobiec ranom lub skaleczeniom.

Wiele produktów w sklepie spożywczym zawiera ten produkt, dlatego należy przeczytać etykiety żywności. W Kanadzie ten składnik może być oznaczony jako „glukoza / fruktoza”.

Korzystanie z apteki internetowej zamiast tradycyjnej może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze na zakupie leków na cukrzycę. Możesz zamówić leki na cukrzycę lub zapasy miesięcznie, więc nigdy nie zabraknie Ci potrzebnych zapasów.

Dowiedz się, które produkty mają niski indeks glikemiczny i mogą zwiększyć poziom cukru we krwi po spożyciu. Produkty spożywcze, takie jak pieczywo, płatki zbożowe, desery, płatki zbożowe i makarony mają wysokie wskaźniki glikemiczne. Przetworzona żywność nie jest dobra dla twojego cukru we krwi na kolejce górskiej. Zamiast tego spróbuj skupić się na świeżych owocach i warzywach, rybach oraz nieprzetworzonych rybach i mięsie.

Jeśli zaczniesz mieć problemy ze wzrokiem, musisz omówić to z lekarzem. Cukrzyca jest związana z szeregiem problemów z oczami, w tym z jaskrą, zaćmą i retinopatią cukrzycową.

Jeśli jesteś osobą chorą na cukrzycę, która jest uzależniona od przetworzonej żywności, oparcie się gadżetom automatów może być trudne.

Nie obwiniaj się o cukrzycę ciążową. Jest to powszechne i ogólnie jest poza twoimi rękami.

Palenie jest szczególnie niebezpieczne dla zdrowia, jeśli masz cukrzycę. Palenie jest naprawdę złe dla diabetyka, ponieważ ma zdolność podnoszenia poziomu cukru we krwi do niebezpiecznego poziomu.

Zawsze pamiętaj, dlaczego musisz dbać o siebie i swoją cukrzycę. Zastanów się, co powstrzymuje cię przed robieniem rzeczy, które kochasz, i jak radzenie sobie z cukrzycą może ci pomóc; pomyśl o tym, co Cię motywuje.

Tabletki glukozy są opcją dla osoby, u której zdiagnozowano hipoglikemię.

Białka jajeczne to jedno z najlepszych śniadań, jakie możesz zjeść na śniadanie. Białka jaj dostarczają białka do energii i mają bardzo niską zawartość tłuszczu i kalorii. Spróbuj przygotować omlet z białkami lub rozkoszować się jajecznicą obok plasterka szynki.

Pamiętaj, aby zabrać ze sobą izolowaną zimną torbę do przechowywania insuliny podczas podróży.

Po ponownym rozpoznaniu cukrzycy powinien dążyć do zdobycia jak największej wiedzy na temat tej choroby. Wiedza daje osobie kontrolę i odpowiedzialność w zakresie cukrzycy.

Jeśli cierpisz na cukrzycę, powinieneś zadbać o właściwą opiekę nad zębami, ponieważ dzięki cukrzycy łatwiej jest chorować na dziąsła. Będziesz musiał szczotkować kilka razy dziennie i nić dentystyczną co najmniej raz dziennie.

Miej pod ręką torbę z zapasami zawierającą wszystko, co zawsze masz pod ręką, aby leczyć wzloty i upadki cukru. Trzymaj strzykawki, insulinę i haczyki na glukometrze w torbie, abyś zawsze był przygotowany.

Kwasica ketonowa to wzrost poziomu kwasu we krwi, który występuje, gdy masz bardzo wysoki poziom cukru we krwi. Najgorszy scenariusz może zakończyć się śpiączką. Objawy obejmują owocowy oddech pachnący, owocowy oddech i dezorientację. Możesz pozbyć się tych objawów, pijąc więcej wody i wstrzykując insulinę. Kwasicy ketonowej można zapobiec, wiedząc o jakichkolwiek objawach, regularnym przyjmowaniu insuliny i upewniając się, że wiesz, jakie objawy wskazują na jakiekolwiek problemy związane z cukrzycą.

Diabetycy muszą nauczyć się technik kontroli poziomu cukru we krwi natychmiast po ich zdiagnozowaniu. Ten artykuł zawiera kilka świetnych porad, które będą przydatne dla wszystkich diabetyków i ich bliskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *